Azmak

Muğla’da Gökova Körfezi nin en ucundaki şirin tatil kasabası Akyaka mahallesinde yer almaktadır.Azmak yer altından çıkan doğal kaynak sularının dere şeklinde denize dökülmesi sonucu oluşan doğa harikasıdır. Su sodalıdır. Her mevsim 15 derece sıcaklıkta akar. Kışın sıcak, yazın soğuk hissedilir bu sebeple. Hatta kışın geceleri bu sıcaklık farkından dolayı azmağın üzerinde meydana gelen sis görülmeye değerdir. Yazları ise sıcak havadan bunalan yurdum insanı kendini bu serin sulara bırakarak hem serinler hem de deniz suyunun tuzundan kurtularak duş almış olur.
Azmak B1
Azmak B2
Azmak B3
Azmak B4
Cinarkoyu B1
Cinarkoyu B2
Cinarkoyu B3
Cinarkoyu B4

Çınar Koyu

Akyaka' nın görülmeye değer gizli kalmış cennet köşelerinden biri de Çınar Plajı' dır. Hem deniz hem karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Çınar Plajı' nın denizle örtüşmüş ormanı ve sahilindeki beyaz taşları bizlere harika bir görsellik sunuyor.
    

Sedir Adası

Sedir Adası ( kleopatra adası )... Mavinin her tonundaki deniziyle ve Dünya üzerinde kolay kolay görülemeyecek bir özelliğe sahip olmasıyla, Gökova körfezi 'nin hatta Türkiye 'nin en önemli turizm bölgelerinden biridir. Zeytin ağaçlarıyla kaplı Ada'da, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları da bulunuyor.Adanın kuzey kıyısındaki kumlar, özel biçimde oluşan kalker damlacıklarıdır ve Ege ve Akdeniz’de Sedir Adası dışında sadece Girit Adası’nda görülür.Çok özel jeolojik oluşumlar sonucu ortaya çıkan kumlar koruma altındadır.
Sedir B1
Sedir B2
Sedir B3
Sedir B4
Ing B1
Ing B2
Ing B3
Ing B4

İngiliz Limanı

Okluk koyunun karşisinda bulunan oldukca korunakli koydur.İkinci dünya savaşı sırasında alman denizaltılarından kaçan ingiliz gemileri buraya sığınmış.Adını burada saklanan İngiliz savaş gemilerinden alıyor.Gerçekten de dışardan geçerken, içerdeki demirli tekneleri ve guletleri görmek mümkün değil, belki direklerinin uçlarını... koyu turkuaz bir renge ve çok sakin durgun koylara sahiptir.Koyun hemen karşısında bir deniz kızı heykeli vardır.

Akbük

Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde yer alan, Halep çamları ve zeytinlikler arasındaki koyun denizi cam gibi ve tertemiz. Gökova Körfezi’nin kuzey kıyısındaki koyun 1,5 km’lik sahili de denizi gibi taşlık.Su, iki küçük koyun dışında birden derinleşiyor. Koyun ortasında bir azmak var. Kesintisiz olarak, yaz kış denize akan azmak sayesinde su temizliğini ve berraklığını koruyor.
Akbuk B1
Akbuk B2
Akbuk B3
Akbuk B4

© 2019 Akyaka Gümüş Konak

Gundas Reklam
AsistWeb

Koyuncu Sokak No:22
Akyaka Beldesi / Ula / Muğla

0 252 243 57 53
0 538 231 44 75

info@akyakagumuskonak.com

Sitemiz bugune kadar,

Web Analytics
Kisi tarafindan ziyaret edilmistir